Odwiedziło nas: 7017476 osób
Najdłuższa IV Parada Labradorów Velvet
2012-08-17 / meggi

26 sierpnia 2012 r. w ramach programu "Pomóżmy Razem" odbędzie się IV już Parada Labradorów Velvet, tym razem na Polu Mokotowskim w Warszawie. Najdłuższy w historii Parady wspólny przemarsz labradorów, ich właścicieli i miłośników oraz wszystkich pragnących wesprzeć program "Pomóżmy Razem" w zbieraniu funduszy na szkolenia psów pomocników będzie punktem kulminacyjnym całodniowej imprezy, w czasie której przewidziano też liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi.

26 sierpnia 2012 r. w ramach programu "Pomóżmy Razem" odbędzie się IV już Parada Labradorów Velvet, tym razem na Polu Mokotowskim w Warszawie. Najdłuższy w historii Parady wspólny przemarsz labradorów, ich właścicieli i miłośników oraz wszystkich pragnących wesprzeć program "Pomóżmy Razem" w zbieraniu funduszy na szkolenia psów pomocników będzie punktem kulminacyjnym całodniowej imprezy, w czasie której przewidziano też liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi.

Tegoroczna Parada odbędzie się w ulubionym miejscu spotkań i rodzinnego wypoczynku warszawiaków, w tym także właścicieli psów - na warszawskim Polu Mokotowskim. Będzie to najdłuższy wspólny przemarsz w historii Parady, gdyż jego trasa mierzy ok. 4 km. Pomysłodawca akcji, producent marki Velvet, gwarantuje moc atrakcji dla całych rodzin. W specjalnych strefach edukacyjnych związanych z poszczególnymi rodzajami psów pomocników: ratownikami, terapeutami, asystującymi oraz przewodnikami, będzie można oglądać na żywo pokazy ich niezwykłych umiejętności, a także dowiedzieć się więcej o pomocy, jaką niosą potrzebującym. Wszyscy zainteresowani pracą psów pomagających będą też mogli porozmawiać z przedstawicielami 9 fundacji objętych programem "Pomóżmy Razem". Wśród atrakcji nie zabraknie również niespodzianek dla całych rodzin, takich jak specjalna strefa zabaw dla maluchów czy tor agility, na którym będzie można podziwiać popisy psów. Punktem kulminacyjnym będzie oczywiście przemarsz wokół Pola Mokotowskiego, który rozpocznie się o godzinie 13.30.

Tym, co wyróżni tegoroczną Paradę Labradorów Velvet, będzie przekazanie 4 szczeniaków labradorów organizacjom objętym programem "Pomóżmy Razem". Środki na zakup psów były zbierane za pośrednictwem specjalnej aplikacji "Podaruj Psa Przewodnika" stworzonej po to, aby jak największej liczbie osób umożliwić zaangażowanie się w kupno szczeniaków dla organizacji. Labradory już za kilkanaście miesięcy, po specjalnym szkoleniu, będą pomagać potrzebującym lub w bohaterski sposób ratować ludzkie życie.

IV Paradę Labradorów Velvet poprowadzi Marcin Prokop. Nie zabraknie na niej także przyjaciół programu "Pomóżmy Razem", wśród których będą m.in. ambasadorka programu Katarzyna Dowbor, Michał Piróg, Aleksandra Szwed, Dorota Gardias i Krzysztof Ibisz.

Do udziału w tegorocznej Paradzie organizator programu "Pomóżmy Razem" zaprasza wszystkich, którzy są miłośnikami, właścicielami bądź opiekunami labradorów i pragną wesprzeć organizacje zajmujące się szkoleniem psów pomocników. Za każdy kupiony przez uczestników pakiet startowy producent marki Velvet przekaże dodatkowe 10 zł na cele organizacji szkolących psy terapeutów, psy ratownicze oraz psy pomagające osobom z niepełnosprawnością ruchową i niewidomym.

Parada Labradorów Velvet od 2009 roku należy do stałych działań w ramach programu społecznego "Pomóżmy Razem", którego organizatorem jest marka Velvet. Wydarzenie z roku na rok przyciąga coraz więcej sympatyków zarówno psów rasy labrador, jak i programu skupiającego organizacje szkolące psich pomocników. W 2010 r. w przemarszu wzięło udział ponad 700 psów rasy labrador retriever! Ta liczba pozwoliła ustanowić rekord Guinnessa w kategorii "największy spacer psów jednej rasy". W ubiegłym roku Parada zgromadziła ponad 3000 osób oraz 1000 psów rasy labrador retriever. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczestników organizacje szkolące psich pomocników od lat otrzymują wsparcie w ramach programu "Pomóżmy Razem".

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne na:
www.pomozmyrazem.pl
www.facebook.com/pomozmyrazem

O programie "Pomóżmy Razem"
Program "Pomóżmy Razem" jest realizowany od 2006 roku przez firmę Kimberly-Clark, producenta marki Velvet, we współpracy z organizacjami szkolącymi psich pomocników. Obecnie programem społecznym "Pomóżmy Razem" objętych jest już 9 organizacji: Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador-Pies Przewodnik, Fundacja DogIQ, Fundacja Dogtor, Fundacja Psi Ratownicy, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe − Grupa Psów Ratowniczych, Stołeczne Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Vis Maior oraz Fundacja Razem w Świecie. W ciągu dotychczasowej działalności w ramach programu zainicjowano m.in. akcję "Miejsce przyjazne psom asystującym", pokazy umiejętności psów pracujących, zajęcia z dogoterapii w szpitalach, plebiscyt na Psa Bohatera oraz Paradę Labradorów Velvet, która od 2009 roku gromadzi tysiące miłośników psów rasy labrador i osób wspierających psich pomocników.

Kimberly-Clark wraz ze swoimi rozpoznawalnymi na całym świecie markami stał się nieodłączną częścią życia mieszkańców ponad 150 krajów. Każdego dnia 1,3 miliarda ludzi - blisko ¼ światowej populacji - wybiera produkty Kimberly-Clark w trosce o swoje zdrowie i higienę osobistą. Marki Kleenex, Velvet, Andrex, Scottex, Huggies,
Pull-Ups, Kotex and Depend plasują się na 1. lub 2. pozycji na ponad 80 rynkach. Więcej informacji o liczącej 137 lat historii innowacji w Kimberly-Clark znajduje się na stronie www.kimberly-clark.com
Więcej informacji udzielają:
Anna Nawrocka, Euro RSCG Sensors
e-mail: anna.nawrocka@eurorscg.pl, tel. 508 012 199

Joanna Oleniak, Euro RSCG Sensors
e-mail: joanna.oleniak@eurorscg.pl, tel. 508 346 821


Czy kupisz kalendarz Fundacji na 2015 rok
tak
nie
Kalendarz Fundacji Labrador na 2016 rok.
©2001-2013 Labrador.pl | Redakcja | Napisz do nas
powered by stepCMS | hosted by Beyond.pl | created by GoldenSubmarine

Wszelkie publikacje oraz materiał fotograficzny zamieszczony na stronach portalu jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie bez zgody autorów jest zabronione.

Strona Archiwalna

[zamknij komunikat]