Odwiedziło nas: 7081689 osób
Szczeniaki w domu

Najlepiej odebrać szczeniaka od hodowcy w wieku 7-8 tygodni. Odwiedzając hodowcę należy zwrócić uwagę na wygląd szczeniąt. Powinny być zadbane, z czystą, błyszczącą sierścią, czystymi zębami i uszami. Oczy powinny być czyste i błyszczące, paznokcie krótko obcięte. Szczenięta bywają nieśmiałe, a inne pewne siebie. Czasem podoba nam się jedno na pierwszy rzut oka. Pamiętajmy, że nieśmiałe mogą być w przyszłości tchórzliwe, a pewne siebie zbyt niezależne. Tak wygląda wybór gdy poszukujemy psa do towarzystwa. Jeśli poszukujemy kandydata na psa pracującego musi on spełniać trochę inne warunki. Oczywiście musi być zdrowy ale nie najpiękniejszy. Powinien być odważny i chętny do opuszczania legowiska. Gdy mu rzucimy zabawkę, powinien ją złapać, a nawet przynieść. W tym wypadku liczą się umiejętności. Potencjalni właściciele psów mają przeważnie sprecyzowany gust, jeśli chodzi o kolor pupila. Na jedną rzecz należy zwrócić uwagę. Łatwiejszy w utrzymaniu jest pies o jasnej sierści, ponieważ tak bardzo nie widać włosów na podłodze i dywanach.

Przygotowanie domu na przyjęcie szczeniaka
Legowisko naszego pupila powinno znajdować się w spokojnym miejscu, z dala od grzejników i przeciągów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiednich rozmiarów klatki, która będzie spełniała rolę budy. Wnętrze wyściełamy kocykiem i wkładamy zabawki. Najtrudniejsze są pierwsze noce w nowym domu. Trudno jest przyzwyczaić malucha do nowego otoczenia. Niektórzy hodowcy dają przy odbiorze szczeniaka szmatkę z legowiska matki, jej zapach działa uspokajająco. Nie należy zbyt reagować na "płacz" w nocy ,bo możemy przyzwyczaić nasze psie dziecko do nocnego towarzystwa.

Co zrobić aby nowozakupiony szczeniak nie zrujnował nam domu?
Radzimy zakupić specjalną klatkę. Jest to wydatek ,ale mając w perspektywie remont mieszkania -to się opłaca. Szczeniak będzie ją traktował jak swoją budę. Połóżmy w środku kocyk i za każde wejście na polecenie dajmy mu nagrodę. Po każdej zabawie wyślijmy go na miejsce i pochwalmy. Wychodząc z domu /oraz w nocy/ zamykajmy klatkę, podając ulubione zabawki. Możemy być spokojni o nasze tapety, meble, kwiaty. Pieskowi nie dzieje się krzywda. Nie załatwi się również na swoje legowisko. Z czasem sam będzie tam wchodził i leżał wewnątrz przy otwartych drzwiczkach. Jedna uwaga! Labradory rosną bardzo szybko. Kupmy dużą, wygodną klatkę ,aby starczyła nam do wieku 7-8 miesięcy. Zadbajmy o to aby szczeniak miał swoje zabawki. Myszą być specjalnie przeznaczone dla psów, bezpieczne. Nie radzę dawać starych kapci ,bo zostanie to uznane za dopuszczalną zabawkę i możemy mieć potem kłopoty. Świetną zabawką jest również piłka tenisowa włożona w grubą , bawełnianą skarpetę.

Czy kupisz kalendarz Fundacji na 2015 rok
tak
nie
Kalendarz Fundacji Labrador na 2016 rok.
©2001-2013 Labrador.pl | Redakcja | Napisz do nas
powered by stepCMS | hosted by Beyond.pl | created by GoldenSubmarine

Wszelkie publikacje oraz materiał fotograficzny zamieszczony na stronach portalu jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie bez zgody autorów jest zabronione.

Strona Archiwalna

[zamknij komunikat]